سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩-
اخبار > کارگاه ملی آموزشی شاخص‌های علم، فناوری و نوآوری برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

به همت معاونت سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی؛

کارگاه ملی آموزشی شاخص‌های علم، فناوری و نوآوری برگزار شد

کارگاه آموزشی شاخص های علم، فناوری و نوآوری به همت معاونت سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و با مشارکت مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور از امروز10اسفند ماه آغاز و تا 12 اسفند ماه جاری در محل مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور ادامه خواهد داشت.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، این کارگاه آموزشی در راستای ارتقاء نظام آمار و اطلاعات علم و فناوری کشور و آموزش شاخص های علم، فناوری و نوآوری و توسط معاونت سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی برگزار می شود و مارتین شاپر، کارشناس ارشد واحد علم، فناوری و نوآوری موسسه آمار یونسکو در این کارگاه آموزشی تدریس می کند.
بر اساس این گزارش، شاخص های علم، فناوری و نوآوری و ارتباط آن با سیاستگذاری STI، تحقیق و توسعه و ساز و کار های سنجش آن، نوآوری و ساز و کارهای سنجش آن، پیمایش تحقیق و توسعه و پیمایش نوآوری از جمله محورهای مهم مطرح در این کارگاه آموزشی است.
با توجه به اهمیت موضوع نظام پایش و ارزیابی علم،فناوری و نوآوری و با توجه به مرجعیت مرکز آمار یونسکو در زمینه گردآوری داده های این حوزه، معاونت سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی دراوایل سالجاری اقدام به انعقاد تفاهم نامه همکاری با موسسه یونسکو کرده که در راستای این تفاهم نامه و برای نخستین گام این کارگاه آموزشی برگزار شد.
ظرفیت پذیرش این کارگاه سه روزه قرار بود تنها 30 نفر باشد که با توجه به اهمیت موضوع و افزایش متقاضیان در نهادهای مرتبط با موضوع،‌تعداد شرکت کنندگان به بیشتر از ظرفیت تعیین شده رسید.
از آنجا که معاونت سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی به منظور تحلیل رفتار نوآورانه بنگاه ها، از حدود یک سال پیش طرح ملی پیمایش نوآوری ایران را در دستور کار قرار داده است یکی از محورهای این کارگاه، موضوع پیمایش نوآوری نیز است.

 


٠٧:٣٧ - چهارشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٤    /    شماره : ١٣١٦٨    /    تعداد نمایش : ١٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir