سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩-
اخبار > نشست آموزشی و توجیهی کارگزاران و همکاران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دومین دوره طرح ملی پیمایش نوآوری ایران در تاریخ 12 دی 1394 برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

نشست آموزشی و توجیهی کارگزاران و همکاران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دومین دوره طرح ملی پیمنشست آموزشی و توجیهی کارگزاران و همکاران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دومین دوره طرح ملی پیمایشایش نوآوری ایران در تاریخ 12 دی 1394 برگزار شد.

نشست آموزشی و توجیهی کارگزاران و همکاران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دومین دوره طرح ملی پیمایش نوآوری ایران در تاریخ 12 دی 1394 برگزار شد.

اولین نشست آموزشی و توجیهی ارزیابان دومین دوره طرح ملی پیمایش نوآوری ایران با حضور کارگزاران اجرایی این طرح و نمایندگان دوازده پارک علم و فناوری کشور، روز گذشته در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، دکتر خیاطیان مشاور معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی ضمن عرض خیر مقدم، بر ضرورت انجام پیمایش و مطالعه رفتار نوآورانه در سطح بنگاه تأکید کرده و عنوان داشتند که برای سیاستگذاری صحیح و توانمندساز و حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان، نیازمند درک و بررسی رفتار و عملکرد نوآورانه شرکت­ها به صورت مستمر و منظم هستیم و پیمایش نوآوری یک ابزار مناسب در این راستا می­باشد.

ایشان همچنین یکی دیگر از مزیت­های پیمایش نوآوری را مهیا ساختن بستری جهت ارائه تصویری صحیح از وضعیت رفتار نوآورانه بنگاه­های کشور در گزارشات بین­المللی برشمردند.

در ادامه و پس از پاسخ به پرسش­های افراد حاضر در جلسه، کارشناسان دفتر ارزیابی و نظارت راهبردی به ارائه توضیحاتی در مورد فرایند اجرایی و فعالیت­های انجام شده تا بدین مرحله از طرح پرداختند که از جمله آن عبارتست از معرفی حوزه­های منتخب برای پیمایش در دومین دوره طرح ملی پیمایش نوآوی ایران، ساختار اجرایی و عوامل مسئول در انجام طرح، اجزای مدل مفهومی طراحی شده و مطالعات پشتیبان انجام شده در تدوین پرسشنامه پیمایش نوآوری.

همچنین به به سیر ظهور و گسترش کاربرد پیمایش نوآوری و رویکردهای مختلف به آن پرداخته شد. بررسی مفاهیم و نکات کاربردی دستورالعمل اسلو (مرجع اصلی مورد استفاده جهت سنجش نوآوری، تدوین شده توسط سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه) با هدف آشنایی با مفاهیم و سوالات پرسشنامه مورد استفاده در طرح پیمایش، از دیگر برنامه‌های نشست بود.

در بخش بعد دکتر محمدی مشاور معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیر پروژه دومین دوره طرح ملی پیمایش نوآوری به ارائه توضیحاتی در مورد این طرح پرداخت. ایشان نتایج این طرح را دارای اهمیت بالا در سیاستگذاری و تحریک نوآوری در سطح بنگاه­ها دانست و ابراز امیدواری کرد که این طرح آغازی بر انجام نظام­مند و دوره­ای پیمایش نوآوری در کشور باشد.

در بخش چهارم نشست، دکتر ملکی به عنوان همکار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی در اولین دوره طرح ملی پیمایش نوآوری به ارائه تجربیات و نتایج حاصل از طرح در سال گذشته پرداختند. ایشان تعامل مناسب با بنگاه­ها و لزوم اعتمادسازی بنگاه‌ها نسبت به طرح توسط پیمایشگران را به عنوان عوامل کلیدی در دومین دوره طرح ملی پیمایش نوآوری برشمرد.

در بخش آخر این نشست نیز که بعد از ظهر روز گذشته برگزار شد به بررسی پرسشنامه تدوین شده این طرح پرداخته شد و در مورد سوالات مندرج در پرسشنامه و نحوه تکمیل آن‌ها توضیحاتی ارائه شد و بحث و تبادل نظر در مورد آن صورت گرفت.

لازم به ذکر است این دوره آموزشی و توجیهی با هدف آشنایی بیشتر با ساختار اجرایی دومین دوره طرح ملی پیمایش نواوری ایران، مفاهیم مرتبط با سنجش نوآوری و پرسشنامه این طرح انجام پذیرفت و به شرکت کنندگان در این دوره نیز گواهی حضور در دوره ارائه خواهد شد.

 

 

 دانلود فايل : مجموعه_فایلهای_ارائه_شده_در_دوره.rar ( 4728KB )


١٠:١٣ - دوشنبه ١٤ دی ١٣٩٤    /    شماره : ١١٣٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir